Forrás: pixabay.com

Elindult a VP2-4.1.7-21 Terménytárolók, szárítók és tisztítók fejlesztésének támogatása című pályázati Felhívás társadalmi egyeztetése

A támogatási kérelmek benyújtására 2021. augusztus 2. napjától 2021. szeptember 26. napja között az alábbi benyújtási szakaszokban van lehetőség.
Ezen időszak alatt az alábbi értékelési szakaszokban benyújtott projektek szakaszonként együttesen kerülnek elbírálásra:

  • Első szakasz: 2021. augusztus 2. – 2021. augusztus 15.
  • Második szakasz: 2021. augusztus 16. – 2021. augusztus 29.
  • Harmadik szakasz: 2021. augusztus 30. – 2021. szeptember 12.
  • Negyedik szakasz: 2021. szeptember 13. – 2021. szeptember 26.

A Felhívás támogatást biztosít a megtermelt szántóföldi és egyéb termények tárolási, szárítási és tisztítási kapacitásainak fejlesztéséhez, új üzemek létesítéséhez, a meglévő üzemek korszerűsítéséhez. A támogatás kiterjed a megújuló energiaforrások alkalmazásának az ösztönzésére, felújítás esetén az energiahatékonyságot növelő technológiák alkalmazására. A Felhívás további célja a vidéki térségekben a meglévő munkahelyek megőrzése, a fiatal gazdálkodók kiemelt támogatása.


Támogatás formája

  • Vissza nem térítendő támogatás

Kik pályázhatnak?

Sikerrel azon MVH regisztrációval rendelkező mezőgazdasági termelők pályázhatnak, melyek elérik a 6000 EUR STÉ (Standard Termelési Érték) üzemméretet, illetve árbevételük legalább 50 %-a mezőgazdasági tevékenységből származik.
A pályázat kollektív formában is beadható: Kollektív projektnek a termelői csoport, a termelői szervezet, a mezőgazdasági termelők tagságával működő szövetkezet, valamint a szociális szövetkezet által végrehajtott projekt minősül.


Célterületek:

  • A) célterület: Terménytisztítók és terményszárítók létesítése, terményszárítók, terménytisztítók, és terménytárolók technológiai korszerűsítése, továbbá a kapcsolódó eszközök, technológiák létesítése, beszerzése és technológiai felújítása.
  • B) célterület: Terménytárolók, terménytisztítók és terményszárítók energiahatékonyságának javítása, megújuló energia felhasználására irányuló technológiák alkalmazása.

Mire lehet pályázni?

A) célterület: Terménytisztítók és terményszárítók létesítése, terményszárítók, terménytisztítók, és terménytárolók technológiai korszerűsítése, továbbá a kapcsolódó eszközök, technológiák létesítése, beszerzése és technológiai felújítása

A) célterület vonatkozásában önállóan támogatható tevékenységek

a) Terményszárítók létesítése
b) Univerzális magtisztítók, elő- és utótisztítók létesítése
c) Terményszárítók, terménytisztítók, és terménytárolók technológiai felújítása, valamint az azok üzemeltetéséhez kapcsolódó épített vagy mobil eszközök, valamint a kapcsolódó technológiák létesítése, beszerzése és technológiai felújítása

A) célterület vonatkozásában önállóan nem támogatható tevékenységek

a) A telepen belül megvalósítandó infrastruktúra-fejlesztés és/vagy eszközbeszerzés
b) Terményszárító vagy terménytisztító üzemenként egy tranzittároló létesítése vagy felújítása
c) Termények minőségvizsgálatára alkalmas gépek, műszerek (például: termény nedvességmérők, analizátorok, mintavevők) beszerzése
d) Telephelyenként egy, maximum 50 m2 méretű kezelőhelyiség, épület létesítése
e) Telephelyenként egy hídmérleg létesítése vagy felújítása;
f) Üzemen belüli anyagmozgatás gépei: az ömlesztett anyagok rakodására szolgáló rakodógépek, targoncák

A) célterületének a) és b) pontjában szereplő (Terménytisztítók és terményszárítók létesítése) önállóan támogatható tevékenységgel együttesen támogathatóak:

a) terménytároló létesítése;
b) előtároló létesítése

B) célterület: Terménytárolók, terménytisztítók és terményszárítók energiahatékonyságának javítása, megújuló energia felhasználására irányuló technológiák alkalmazása.

B) célterület vonatkozásában önállóan támogatható tevékenységek

1. Energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek (Meglévő terménytisztítók, terményszárítók, terménytárolók, továbbá azokhoz kapcsolódó egyéb meglévő épületek (például: kezelőhelyiségek, szociális épületek) energetikai hatékonyságnövelés céljából történő felújítása és korszerűsítése)

2. Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása (Terményszárítók, terménytisztítók, terménytárolók, továbbá azokhoz kapcsolódó egyéb épületek (például: kezelőhelyiségek, szociális épületek) energiaigényének fedezése megújuló energia előállításával)

További önállóan nem támogatható általános tevékenységek mindkét célterület esetében:

  • Projektelőkészítés, mérnöki feladatok, projektmenedzsment, tájékoztatás és nyilvánosság

A támogatás összege és mértéke

Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege támogatást igénylőnként minimum 100 millió Ft, maximum 1 Mrd Ft.

  • A támogatás maximális mértéke közép-magyarországi régióban (KMR) az összes elszámolható költség 40%-a, a nem közép-magyarországi régióban (nem KMR) az összes elszámolható költség 50%-a.
  • A fiatal mezőgazdasági termelő által végrehajtott projektek 10 százalékponttal megemelt támogatási intenzitásra jogosultak. (Amennyiben egy konzorcium minden tagja fiatal mezőgazdasági termelőnek minősül, 10 + 10 többlet százalékpontra jogosult a konzorcium által végrehajtott projekt.)
  • A kollektív módon végrehajtott projektek 10 százalékponttal megemelt támogatási intenzitásra jogosultak.

Bővebb információ a Felhívásról elérhető: ITT


Pályázati előminősítésért keressen minket az e-mail címen.